bmnjk
Wróć

30/10: DRACULA – Kuba Więcek & Piotr Orzechowski – LUCY’S PARTY | Halloween

Sobota

30/10/2021 19:00

Kup bilety na Going.

Jazzowe Haloween w JassmineThemes of Dracula to kolejny, improwizowany program duetu Piotra Orzechowskiego i Kuby Więcka.

LUCY’S PARTY: Themes of Dracula to kolejny, improwizowany program duetu Piotra Orzechowskiego i Kuby Więcka. Tym razem, jedni z najciekawszych dziś muzyków jazzowych młodego pokolenia pochylą się nad ścieżką dźwiękową do filmu Dracula (Bram Stoker, 1992) autorstwa Wojciecha Kilara. Wybrane przez muzyków fragmenty utworów – motywy, kolory i współbrzmienia – staną się kanwą dla nowych, spontanicznych opowieści muzycznych. Ponownie więc, Orzechowski i Więcek wejdą w intuicyjny dialog, niejako naświetlający te „momenty” słynnego soundtracku, które noszą w sobie przetworzeniowy potencjał, lub też te, które swoją banalnością prowokują do zupełnie nowej interpretacji.

Program składał się będzie z pojedynczych, skondensowanych przykładów – „próbek” muzycznych, które prezentowane będą kolejno w konwencji laboratoryjnej precyzji formalnej. Wydarzenie muzyczne będzie zatem polegać na eksponowaniu wydzielonych, subiektywnych odczytań muzyki Kilara, bez dodatkowego wymiaru domykania poszczególnych dzieł.


DRZWI – 19:00

KONCERT – 20:30

Do zobaczenia!


Jassmine, Wilcza 73, Warszawa

https://www.instagram.com/jassminewarsaw/

https://www.youtube.com/c/WeAreJassmine

Więcej koncertów