Wróć

4/12: Jazz Po Polsku: JAH Trio / Unleashed Cooperation [SOLD OUT]

Niedziela

04/12/2022 19:00

Kup bilety na Going.

Czołówka polskiej sceny jazzowej w ramach JAZZ PO POLSKU „Live Session for China & Korea 2022” od września w Jassmine! Kolejnymi występami, jakie zaprezentujemy naszej publiczności będą JAH Trio i Unleashed Cooperation.

JAH to akustyczne trio jazzowe, powstałe w 2014 roku. Zespół, w swojej twórczości wykorzystuje elementy muzyki swingowej, groove’u oraz szeroko pojętej improwizacji. Dodatkowo materiał muzyczny prezentowany na koncertach jest różnorodny, bogaty w przestrzeń i kolory. Wykonują autorskie kompozycje lidera oraz własne interpretacje standardów jazzowych. Trio występowało na jednej scenie przed artystami, takimi jak: Ewa Uryga & New York Collective, Wojciechem Karolakiem, Markiem Soskinem, Stanisławem Soyką i innymi. W skład zespołu wchodzą muzycy z Warszawy i Trójmiasta. Zespół w grudniu 2019 zarejestrował swój debiutancki album, który ukaże się pod koniec 2020 roku.

Skład:
Jan Jarecki – piano
Michał Aftyka – kontrabas
Marcin Sojka – perkusja

Unleashed cooperation poznański kwintet, który w swej artystycznej drodze próbuje eksplorować różne formy muzycznej wypowiedzi. Idee przyświecające grupie to otwartość gatunkowa oraz wolność i nieskrępowanie muzycznej ekspresji. Muzyka zespołu to wieloletnie doświadczenia i muzyczne poszukiwania w odmętach jazzu, wolnej improwizacji i muzyki etnicznej. Zespół występował do tej pory na wielu znaczących festiwalach takich jak: Szczecin Jazz czy Hanza Jazz Festiwal. Jest także laureatem konkursów Jazz Nad Odrą oraz Jazz Juniors.

Skład:
Krzysztof Kuśmierek – saksofon sopranowy i tenorowy
Patryk Rynkiewicz – trąbka
Patryk Matwiejczuk – fortepian
Flavio Gullotta – kontrabas
Stanisław Aleksandrowicz – perkusja

Drzwi – 19:00
Start I koncertu – 20:30
Start II koncertu – 22:00

Do zobaczenia!

Więcej koncertów