Wróć

6/10: Keyon Harrold [SOLD OUT]

Czwartek

06/10/2022 19:00

Kup bilety na Going.

Keyon Harrold, jeden z najważniejszych amerykańskich jazzmanów młodego pokolenia, wraca do Warszawy po niemalże roku od swojego pierwszego występu!

6 października w Jassmine na scenie ponownie stanie Keyon Harrold. Dla znakomitego trębacza, kompozytora, współpracownika niezliczonej wprost liczby cenionych gwiazd muzyki, będzie to kolejna wizyta w Polsce na nasze zaproszenie.

Fakt, że nagrał dopiero jeden pełnoprawny, solowy album – “The Mugician” w 2017 r. – nie powinien nikogo zmylić. Wystarczy rzut oka na listę muzyków, z którymi w ciągu ostatnich 15. lat współpracował 41-letni jazzman urodzony w Ferguson. Znajdziemy tam m.in. Jaya-Z, Beyoncé, Commona, 50 Centa czy Maxwella, a także Mac Miller, John Legend i Mary J. Blige. Dodając do tego D’Angelo, Rihannę czy Eminema, których wspomagał na trasach koncertowych, jasnym jest, że Keyon znajduje się ciągle w ruchu, wychodząc z założenia, że największym darem dla muzyka jest możliwość sprawdzania się, realizowania u boku twórców z przeróżnych muzycznych środowisk.

Trąbkę Harrolda mieliśmy szansę usłyszeć na dwóch płytach, które otrzymały nagrodę Grammy – ścieżce dźwiękowej do filmu “Miles Ahead” oraz “Take Me to the Alley” Gregory’ego Portera. W głosowaniu czytelników “Jazz Times” na najlepszego debiutanta 2015 r., Keyon zajął drugie miejsce. “Przyszłością trąbki” określił go z kolei sam Wynton Marsalis. Twórczość gwiazdy koncertu w Jassmine to wypadkowa jazzowych tradycji, ducha muzyki soul i R&B oraz hiphopowej energii i autentyczności. Keyon Harrold nie przywiązuje wagi do gatunkowych szufladek.

Skład:
TBA

Posłuchaj:
https://youtu.be/t8nTnvMYpYA
https://youtu.be/l_Yx-cWkYWo
https://youtu.be/VCCGi1OL7AY

Drzwi 19:00
Koncert 20:30

Do zobaczenia!

Więcej koncertów