Wróć

7/05: Jazz Po Polsku: Piotr Matusik Trio

Niedziela

07/05/2023 19:00

Kup bilety na Going.

Kontynuujemy cykl Jazz Po Polsku w Jassmine!

W ramach projektu JAZZ PO POLSKU „Warsaw Live Sessions” odbędzie się 50 autorskich koncertów czołówki polskiej sceny jazzowej, a także gości zza granicy. Do wakacji zagrają m.in. Paweł Kaczmarzyk Trio, Piotr Damasiewicz Into The Roots, Siema Ziemia, a gościem specjalnym będzie legendarny amerykański gitarzysta, Mike Stern.

„Kolejny ciekawy projekt zainicjowany przez rzutkiego Krzysztofa Karwasza, szefa coraz ofensywniej wchodzącej w jazz oficyny Soliton. Album “Independence” to sesja trzech uznanych i charyzmatycznych muzyków jazzowych, laureatów wielu prestiżowych nagród, którzy wykonują kompozycje autorskie pianisty Piotra Matusika. Trio – poza samym kompozytorem i twórcą muzyki Piotrem Matusikiem, grającym na płycie na fortepianie i syntezatorach tworzy także kontrabasista Alan Wykpisz oraz perkusista Patryk Dobosz. „W muzyce, w przestrzeni dźwięków i współbrzmień tworzących harmonię, w potokach melodyki istnieje rytm – wyjaśnia koncepcje albumu Piotr Matusik. Matematycznie wyrażony stanowi fundament innych elementów muzycznych. Od zarania dziejów rytm był i jest nieodłącznym elementem życia codziennego ludzi. Czas to rytm. Rytm to serce tańca. Tańca zakorzenionego w dalekiej przeszłości”.

Trio prezentuje się albumem „Independence” nie tylko jako ortodoksyjnie sformatowany modern-jazzowy band, ale szuka inspiracji także w ultranowoczesnych strukturach. Z jednej strony są to inklinacje wprowadzające zachwyt nad elektronicznym brzmieniem, z drugiej zachowawczy szacunek do jazzowej tradycji. Zarówno pianista Piotr Matusik, jak i kontrabasista Alan Wykpisz i perkusista Partyk Dobosz stanowią niezwykle zgrabny i spójny twór, dla którego kreacja brzmienia jest oczywistą, jazzową nonszalancją. Ciekawe melodyczne skojarzenia przeplatają spójnymi improwizacjami, by nad całością panować matematyczno-logiczną dyscypliną muzyczną. „

Skład:
Piotr Matusik – piano
Alan Wykpisz – kontrabas
Patryk Dobosz – perkusja

Drzwi – 19:00
Koncert – 20:30

Wydarzenie jest współfinansowanie ze środków Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. 

Nie prowadzimy rezerwacji stolików. Zachęcamy do wcześniejszego przybycia i zajęcia miejsc.
Po wyprzedaniu koncertu nie będzie prowadzona sprzedaż na bramce.

Do zobaczenia w Jassmine!

Więcej koncertów