Wróć

9/10: Jazz Po Polsku: The Flash / Jakub Mizeracki Trio

Niedziela

09/10/2022 19:00

Kup bilety na Going.

Czołówka polskiej sceny jazzowej w ramach JAZZ PO POLSKU „Live Session for China & Korea 2022” od września w Jassmine! Kolejnymi występami, jakie zaprezentujemy naszej publiczności będą The Flash! i Jakub Mizeracki Trio.

The Flash! – to wysoko-wibracyjna świetlista kula, której promienie rozchmurzą serca nawet najbardziej ponurych słuchaczy. Dzięki muzyce The Flash! można odnaleźć w sobie na nowo dziecięcą radość i energię. Zespół powstał w 2014 roku w Krakowie z inicjatywy Sławka Pezdy. Formacja wykonuje przede wszystkim autorskie kompozycje lidera. Ich utwory to wybuchowa mieszanka takich gatunków jak rock, drum’n’bass, punk, jazz, noise i wiele innych. Zespół słynie z niebywałej energii oraz łączenia wielu muzycznych gatunków, co stanowi atrakcyjną propozycję dla szerokiego grona odbiorców. Jest to jeden z nielicznych tego typu zespołów na obecnej scenie muzycznej.

Skład:
Sławek Pezda – saksofon tenorowy
Kuba Dworak – gitara basowa
Max Olszewski – perkusja

Jakub Mizeracki Trio – zespół jednego z czołowych polskich gitarzystów jazzowych młodego pokolenia łączący muzykę improwizowaną z nowoczesnymi rockowymi pomysłami, hip-hopem, bluesem i innymi inspiracjami. Autorskie kompozycje zostawiają dużo miejsca na improwizacje dla muzyków, którzy jak jeden scalony organizm tworzą potężne, intensywne, energetyczne opowieści, czy też spokojne duchowe utwory kontemplacyjne. W skład sekcji rytmicznej wchodzą: Alan Wykpisz (bas) i Max Olszewski (perkusja). Zespół testuje granice własnej wyobraźni i eksploruje nowe, oryginalne muzyczne ścieżki.

Jakub Mizeracki – gitara
Alan Wykpisz – bas
Max Oleszewski – perkusja

Drzwi – 19:00
Start I koncertu – 20:30
Start II koncertu – 22:00

Więcej koncertów