Wróć

17/08: Jazz Forum Talents feat. Sun Mi Hong

Wtorek

17/08/2021 19:30

Kup bilety na Going.

Jazz Forum Talents feat. Sun Mi Hong to wyjątkowy projekt, który powstał dzięki współpracy Instytutu Adam Mickiewicza z partnerem z Korei – Jarasum Jazz Festival, Centrum Kultury Koreańskiej oraz magazynu Jazz Forum. Materiał zarejestrowany podczas wtorkowego koncertu 17 sierpnia w Jassmine, zostanie zaprezentowany przed koreańską publicznością podczas Jarasum Jazz Festival, który odbędzie się w październiku 2021.

JAZZ FORUM TALENTS

To zespół największych nowych talentów polskiego jazzu, wyłoniony spośród muzyków, którzy w 2019 roku brali udział w Jazz Forum Showcase powered by Szczecin Jazz. Każdy z muzyków wspaniałej siódemki ma już ugruntowaną pozycję na naszej scenie, nagrody i wyróżnienia zdobyte na najważniejszych ogólnopolskich konkursach, wysokie notowania, a nawet i zwycięstwa w dorocznych ankietach czytelników JAZZ FORUM – indywidualnie i z macierzystymi zespołami.

Kasia Pietrzko – fortepian
Maciej Kądziela – saksofon
Jakub Mizeracki – gitara
Tomasz Chyła – skrzypce
Kacper Smoliński – harmonijka
Roman Chraniuk – bas
Adam Zagórski – perkusja

Kasia Pietrzko – pianistka, liderka zespołu Kasia Pietrzko Trio. Nominowana do nagrody Fryderyk 2018 za Jazzowy Debiut Roku, laureatka ankiety Jazz Top i „Mateusza” Trójki w kategorii Nowa Nadzieja. W 2018 roku zagrała w zespole mistrza Tomasza Stańki na Jego ostatnim koncercie. Ma na koncie dwa autorskie albumy i dziesiątki zagranicznych koncertów. W maju 2021 jako jedyna Polka wystąpiła podczas showcase’u na największych targach jazzowych w Europie Jazzahead!

Jakub Mizeracki – gitarzysta zespołu Skicki-Skiuk, który w 2017 roku zdobył Grand Prix Konkurs na Indywidualność Jazzową festiwalu Jazz nad Odrą. W 2019 Mizeracki zajął III miejsce w Międzynarodowym Konkursie im. Jarosława Śmietany. Grał m.in. z Billym Cobhamem i Leszkiem Możdżerem. Od 2019 roku zajmuje drugą pozycję w kategorii „Gitara” w Ankiecie Krytyków Jazz Top organizowanej przez magazyn Jazz Forum.

Maciej Kądziela – saksofonista altowy, współlider zespołu ZK Collaboration, z którym we wrześniu br. zadebiutuje w katalogu serii „Polish Jazz”. Uczył się m.in. w Nowym Jorku na Columbia Univesity, pobierał też lekcje u Lee Konitza i Grega Osby’ego. Ukończył duńskie Rhythmic Music Conservatory. Współpracował m.in. z Dave’em Youngiem i Jerzym Małkiem. Obecnie sam uczy adeptów sztuki jazzowej na Akademii Muzycznej w Łodzi. Współtwórca niezwykłego projektu „Virtual Big Band Cho-Jazz 50” na 50-lecie warsztatów jazzowych w Chodzieży.

Kacper Smoliński – wirtuoz harmonijki ustnej, członek zespołu Weezdob Collective, z którym w 2018 wygrał Konkurs na Indywidualność Jazzową na festiwalu Jazz nad Odrą. Stypendysta „Młodej Polski”. Ukończył Jazz-Institut Berlin. Uczył się u Grega Cohena. w 2019 roku Krzysztof Herdzin napisał dla niego „Concerto for Harmonica and String Orchestra”, które miało swoją prapremierę w Łomży.

Tomasz Chyła – jeden z najlepszych polskich skrzypków jazzowych, lider zespołu Tomasz Chyła Quintet, z którym nagrał trzy albumy. Trzykrotnie nominowany do nagrody Fryderyk. Laureat konkursu Jazz Juniors 2016. W 2018 zagrał brawurowy koncert na jazzowej scenie festiwalu Pol’and’Rock. Koncertował w całej Europie i w Chinach.

Roman Chraniuk – kontrabasista zespołu Skicki-Skiuk, z którym w 2017 wygrał konkurs Jazzu nad Odrą na Indywidualność Jazzową oraz gościł na scenie jazzowej na Festiwalu Woodstock. Współpracował m.in. z Januszem Muniakiem, Leszkiem Możdżerem, Marcusem Wyattem i Davidem Dorůžką. Grał na wielu scenach świata od Islandii po Hongkong.

Adam Zagórski – jeden z najbardziej rozchwytywanych polskich perkusistów jazzowych. Współlider grupy ZK Collaboration, z którym we wrześniu br. zadebiutuje w katalogu serii „Polish Jazz”. Członek Weezdob Collective. Na stałe współpracuje również z Włodkiem Pawlikiem oraz Arturem Dutkiewiczem. Laureat wielu międzynarodowych nagród. Twórca projektu „Virtual Big Band Cho-Jazz 50” na 50-lecie Warsztatów Jazzowych w Chodzieży.

Sun Mi Hong – urodzona i wychowana w In-Cheon w Korei. Po ostatnich siedmiu latach spędzonych w Amsterdamie Sun-Mi nabrała wyjątkowego spojrzenia na życie oraz swoją muzykę. Dzięki charakterystycznemu, osadzonemu groove’owi połączonemu ze stonowaną dynamiką, Sun Mi mocno ugruntowała swoją pozycję na holenderskiej scenie jazzowej. Do momentu kulminacyjnego podchodzi w sposób nieco medytacyjny, przez co umiejętnie tworzy i prezentuje na scenie coś całkowicie niepowtarzalnego.

Projekt dofinansowano z Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu


Do zobaczenia w Jassmine!

Drzwi: 19:00
Koncert: 20:30

Jassmine, Wilcza 73, Warszawa

https://www.instagram.com/jassminewarsaw/
https://www.youtube.com/c/WeAreJassmine

Więcej koncertów