Jassmine to więcej niż klub muzyczny 

To unikatowe miejsce na mapie Warszawy, która przez dekady dorobiła się całkiem pokaźnej liczby legendarnych już wręcz klubów jazzowych, z których po dziś dzień ostały się naprawdę nieliczne. Jassmine, zlokalizowany dwa piętra poniżej skrzyżowania Koszykowej z Wilczą, to kameralny lokal, który wypełnia lukę, uosabiając historię gatunku, który zawsze zgrabnie balansował na cienkiej granicy dzielącej elegancję i swobodę, koncentrację i żywioł, refleksję i ekstatyczną wręcz zabawę.

Jassmine to miejsce spotkań, międzypokoleniowych, koncertowych połączeń, ale też miejsce narodzin nowego brzmienia. Poza koncertami, to właśnie tu powstają nagrania, teledyski, a sztuka trafia do głodnych niespotykanych doznań odbiorców, budząc niezapomniane emocje.

Sala Jassmine
Bar w Jassmine

Dzieląc mury budynku z jednym z najbardziej ekskluzywnych, stołecznych hoteli, Jassmine służy za pomost łączący salonowy wizerunek jazzu, jakim obrósł on u schyłku zeszłego wieku, z dancingowymi korzeniami tego gatunku, zaangażowaniem jakim wybuchł w latach 60. i też niczym nieskrępowaną, oddolną kreatywnością, w jaką obrodził w przeciągu ostatniej dekady.

Miejsca w Jassmine
Szatnia w Jassmine

Jego nazwa wiąże się z pachnącym jaśminem, nowoorleańskimi początkami jazzu, a muzyka, która będzie w nim grana – podobnie jak roślina z której pozyskiwana była ta perfuma – równie kojąco działa na ciało i duszę – wspomaga relaks, ale również i proces regeneracji, działa jak afrodyzjak i przyspiesza proces gojenia ran, odpręża, ale też skłania do skupienia i refleksji…

Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach Jassmine

kontakt j.