Wróć

01/10: Friday Night Special: MICHAŁ SALAMON Lion’s Gate

Piątek

01/10/2021 20:00

Kup bilety na Going.

Październik w Jassmine rozpoczynamy z Michałem Salamonem.

Pianista, kompozytor, aranżer a ponadto wykładowca, wydawca i producent muzyczny. Michał Salamon jest również współzałożycielem zespołów Fours Collective oraz Quindependence. Twórca projektu Salamonspace.

Michał Salamon – fortepian
Łukasz Korybalski – trąbka
Konrad Żołnierek – kontrabas
Tomasz Chyła – skrzypce
Krzysztof Gradziuk – perkusja


Wielokrotnie występował na scenach muzycznych Polski i Europy, współpracował z artystami świata muzyki rozrywkowej, m.in.: Kayah, Małgorzata Ostrowska, Natalia Kukulska, Ania Karwan, Marysia Sadowska, Mateusz Ziółko, Damian Ukeje oraz z Filharmonią Futura i Orkiestrą Vieniawa.


W 2020 roku nagrał i wyprodukował płytę „Michał Salamon – Lion’s Gate”.


„Bardzo przestrzenna i piękna płyta, zręcznie skonstruowana i pełna dobrych pomysłów. Szczerze mówiąc nawet trochę zazdroszczę Salamonowi, bo sam bym chciał taką nagrać” – skomentował wydawnictwo Leszek Możdżer.

O swoim ostatnim projekcie sam artysta mówi: „W sposób naturalny i nieprzymuszony, komponując muzykę na płytę Lion’s Gate, nie zawarłem w niej słów. Treść i przekaz tej muzyki można nimi nazywać, ale jako kompozytor wolę wypowiadać się za pomocą języka dźwięków, który daje wolność zarówno mnie jak i odbiorcy. Ta płyta jest o życiu.”

Poza działalnością artystyczną Michał Salamon jest również aranżerem, producentem i pedagogiem – wykłada m.in. w Konserwatorium Krakowskim im. Witolda Lutosławskiego oraz Music Hub Academy.

DRZWI: 20:00

KONCERT: 21:30


Do zobaczenia w Jassmine!

Więcej koncertów