Wróć

28/04: Makaya McCraven

Niedziela

28/04/2024 19:00

Kup bilety na Going.

Perkusista, producent i artysta dźwiękowy Makaya McCraven jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych artystów w Chicago. Jego inwencja twórcza i intuicyjny, indywidualny styl wykraczają poza wszelkie kategorie. Uznawany za prawdziwego innowatora, McCraven genialnie porusza się między gatunkami, przesuwając granice jazzu, elektroniki, kompozycji i rytmu.

Jego przełomowy album „In the Moment” został wydany przez wytwórnię International Anthem w 2015 roku i szybko został uznany jeden z najlepszych albumów tego roku. Po imponującym debiucie McCraven wydał serię niesamowitych albumów, w tym szeroko popularne „Universal Beings” (International Anthem) w 2018 roku i „We’re New Again”, swoją interpretację ostatniego albumu Gila Scotta-Herona dla XL Recordings. Jednym z ostatnich wydawnictw muzyka jest „Deciphering the Message” – zbiór 13 utworów z obszernego katalogu Blue Note Records, przeorganizowanych i zremiksowanych. 

„In These Times” to najnowszy, siódmy album (wydany w 2022 roku) we współpracy z trzema wytwórniami: International Anthem, Nonesuch Records i XL Recordings. W „In These Times” można usłyszeć między innymi: Jeffa Parkera, Brandee Younger oraz Macie Stewart z zespołu Ohmme. Zapraszamy na pierwszy koncert Makaya McCraven w Jassmine. 

Posłuchaj:
https://youtu.be/Y_BE_gi4YkA?si=CXVp53lq1Yvm2SJs
https://youtu.be/SXoXlnC27Yw?si=DbCCeNYSDLZ1yoG5
https://youtu.be/G0ZjUwmKfvI?si=Xi91OEoyh7G7KqzF 

Skład:
Makaya McCraven – drums
Matt Gold – guitar
Marquis Hill – trumpet
Junius Paul – bass

Drzwi 19:00
Start 20:30

Nie prowadzimy rezerwacji stolików. Zachęcamy do wcześniejszego przybycia i zajęcia miejsc.

Do zobaczenia!

Więcej koncertów