Wróć

28/05: Bobby Sparks [SOLD OUT]

Sobota

28/05/2022 19:00

Kup bilety na Going.

Zwycięzca nagrody Grammy, gospelowy organista, członek zespołu Snarky Puppy i wieloletni współpracownik Kirka Franklina – charyzmatyczny Bobby Sparks wystąpi w Jassmine z materiałem „Schizophrenia — The Yang Project”!

Od trzaskającego funku, przez powolne, soulowe ballady po wjazdy prosto w jazz, muzykę orkiestrową i świata – jego trafnie zatytułowana płyta “Schizophrenia — The Yang Project” ma wiele podstaw. Na pokładzie Battlespark Galactica znaleźli się zarówno jego wieloletni znajomi z Dallas, jak i największe gwiazdy, m.in. Marcus Miller, Pino Palladino, MonoNeon i Hadrien Feraud, Roy Hargrove, Frank McComb & James “J. Rob” Robinson, Michael League i Jason “JT” Thomas, Lucky Peterson, Eric Gales, Mark Simmons, Brannen Temple czy John “Lil John” Roberts – potężny skład.

Organy Hammond B-3, które Sparks otrzymał od rodziców na swoje szóste urodziny i na których gra do dziś, to tylko jeden z wielu instrumentów klawiszowych w jego arsenale przygotowanym specjalnie pod ten projekt.  Bobby uwielbia sprzęt vintage, w tym Mellotron 4000, Hohner D-6, Fender Rhodes, Mini-Moog, Oberheim OBXA, ARP Odyssey i Prophet-5, do dziś.

Posłuchaj:
Schizophrenia: https://youtu.be/C6T254oQ3PI
SCHIZOPHRENIA – THE YANG PROJECT: https://youtu.be/pVCVVcGnGwo

Skład:
Bobby Sparks – keys
Keith Anderson – sax
Jay McK – bass
Brannen Temple – drums
James Robinson – vocals
DJ Ernie G. – turntables

Drzwi 19:00
Koncert 20:30

Do zobaczenia!

Więcej koncertów